Випереджаючи час                                                                           Facebook

Новини

Постійна пам'ять Intel Optane DC Persistent Memory

Постійна пам'ять Intel Optane DC Persistent Memory - це інноваційна технологія, що забезпечує унікальну комбінацію доступного великого об'єму пам'яті та енергонезалежності. Технологія постійної пам'яті може допомогти підвищити продуктивність інтенсивних додатків, таких як аналітика в оперативній пам'яті, бази даних, мережі доставки контенту та високопродуктивні обчислення (HPC), а також забезпечити безперервний рівень сервісу при масштабуванні віртуальних машин та контейнери високої щільності.

Постійна пам'ять Intel Optane DC Persistent Memory представляє новий клас пам'яті та технології зберігання даних, розроблений для використання в центрах обробки даних. Вона пропонує три основні переваги:
    

 • Значно меншу латентність, ніж при вибірці даних із системного сховища
 • Високу ємність
 • Доступну вартість

   
Використання серверів Lenovo ThinkSystem, що виконують застосунки в постійній пам'яті Intel Optane DC
Persistent Memory, призведе до зниження затримки даних у порівнянні з твердотільною технологією. Коли дані зберігаються ближче до процесора на енергонезалежному носії, програми показують значне підвищення загальної продуктивності.

Модулі постійної пам'яті Intel Optane DC (DCPMM)
Persistent Memory мають форм-фактор DIMM DDR4, але стійкість і потужність зберігання даних твердотільного накопичувача. Це означає, що моделі DCPMM мають характеристики, подібні до характеристик DIMM DDR4, ємність пам'яті SSD і можливість залишатися активними після відключення живлення або перезавантаження сервера. Ці можливості відкривають новий спосіб виконання вводу/виводу даних розробникам додатків і нові рівні продуктивності серверів для клієнтів.

Lenovo-TruDDR4-DIMM-and-DCPMM

Постійна пам'ять Intel Optane DC Persistent Memory працює в одному з трьох режимів:

 • Режим пам'яті (Memory Mode)

  У цьому режимі DCPMM діють як модулі пам'яті DDR4 великої ємності. У такій конфігурації пам'ять, яку розпізнає операційна система, є DCPMM; встановлені модулі DDR4 DIMM приховані від операційної системи і діють як шар кешування для DCPMM. У цьому режимі функція постійності DCPMM вимкнена. Цей режим не вимагає, щоб програма використовувала DCPMM.

 • Режим безпосереднього доступу (App Direct Mode)

  У цьому режимі DCPMM надають всі функції збереження операційній системі та додаткам, що їх підтримують. Операційна система представляє як DIMM-модулі DDR4, так і DCPMM, як системну пам'ять і постійне сховище.

  Залежно від конфігурації в UEFI і операційної системи DCPMM представляються як один з двох типів просторів імен:

       - Прямий доступ (DAX): байт-адресована пам'ять, доступна через API. Програми повинні мати DCPMM-інформованість і використовувати опубліковані API для реалізації функцій DCPMM.
       - Блок зберігання: персистентна пам'ять, представлена до додатків, розглядається як блок зберігання даних, подібний до SSD. Операційна система повинна мати DCPMM- інформованість, але програми не повинні.

  Програми з запланованою підтримкою:

       - SAP HANA
       - Aerospike Enterprise Edition
       - Gigaspaces
       - Apache Cassandra
       - Apache Spark SQL з OAP
       - Кеш для Apache HBase
  Bucket
       - Кеш Apache Hadoop HDFS

 • Режим змішаної пам'яті (MixedMemoryMode)

  Режим змішаної пам'яті - це комбінація Режиму Пам'яті (Memory Mode) та Режиму безпосереднього доступу App Direct, де частина ємності DCPMM використовується для операцій режиму пам'яті, а решта ємності DCPMM використовується для операцій App Direct Mode. У цьому режимі всі встановлені DIMM-модулі TruDDR4 приховані від операційної системи і діють як шар кешування для частини DCPMM в режимі пам'яті.

  У режимі безпосереднього доступу App Direct Mode (і постійної частини змішаного режиму) постійну пам'ять можна налаштувати одним з двох способів:

       - Переплетені, де всі DCPMM розглядаються як єдиний монолітний простір. Це схоже з поняттям RAID-0 у сховищі.
       - Незмішані, де кожен DCPMM розглядається як окремий простір. Це схоже з поняттям з JBOD в сховищі.


Постійна пам'ять Intel Optane DC
Persistent Memory забезпечує переваги в наступних типах програм:

 • Більший розмір пам'яті: для програм із характеристиками продуктивності, які вимагають високу пропускну здатність або низьку латентність пам'яті, використання DCPMM може означати значне збільшення продуктивності пам'яті в порівнянні з використанням DIMM-модулів DDR4.
 • Бази даних у пам'яті: З DCPMM програми баз даних зберігають значно більші бази даних в постійній пам'яті, а не на диску, тож продуктивність бази даних значно покращиться. Для існуючих додатків, які використовують системну оперативну пам'ять для баз даних у пам'яті, використання постійної пам'яті означає відсутність затримок під час завантаження, необхідних для копіювання баз даних з диска в пам'ять.
 • Шари кешування сховищ: DIMM-модулі DDR4 можуть бути використані для швидкого доступу до пам'яті - найкраща пропускна здатність і найменша затримка. DCPMMs можуть бути використані для шару кешування, який поєднує продуктивність пам'яті DDR з збереженням даних на SSD. 
 • Інфраструктура NFV: Віртуалізація функцій мережі (Network Function Virtualization - NFV) може використовувати збільшений обсяг пам'яті та продуктивність за допомогою додавання DCPMM.

 

SR950-full-DCPMMs-min


Постійна пам'ять Intel Optane DC Persistent Memory підтримується процесорами:

 • Всі процесори Xeon Platinum другого покоління (серії 8200)
 • Всі процесори Xeon Gold другого покоління (серії 6200 і 5200)
 • Процесор Intel Xeon Silver 4215 8C 85 Вт 2,5 ГГц

Наступні операційні системи підтримують використання постійних модулів пам'яті:

 • Microsoft Windows Server 2019
 • Red Hat Enterprise Linux 7.6
 • SUSE Linux Enterprise Server 12.4
 • SUSE Linux Enterprise Server 15
 • VMware vSphere Hypervisor (ESXi) 6.7 U1
 • Ubuntu LTS 18.04

За матеріалами Lenovo Press

Новини

© 2016 Gmedia. All Rights Reserved.